Ogrody zimowe

Inna nazwa ogrodów zimowych to oranżeria, pomarańczarnia, weranda słoneczna, palmiarnia, salon w ogrodzie. Ogród zimowy to aluminiowa konstrukcja, która posiada zadaszenie i zabudowę ścian. Niemalże wszystkie ogrody budujemy na bazie oferowanych przez nas pergoli. Materiałem wykorzystywanym do zabudowy ścian jest – zgodnie z życzeniem Klienta – szkło lub poliwęglan, w wersji stałej lub przesuwnej. Wersję przesuwną wykonamy w systemie z ramą lub bezramowym. Wyróżniamy ogrody zimowe całoroczne i ogrody zimowe sezonowe.

Sterowanie i rodzaje zadaszeń ogrodów zimowych

Stałe pokrycie dachowe może być wykonane z bezpiecznego szkła lub wysokiej jakości 6-komorowego poliwęglanu. Oferujemy także ogrody zimowe z dachem ruchomym: lamelowym (aluminiowe profile tworzące po zamknięciu szczelny dach) oraz z dachem z wytrzymałej tkaniny technicznej (po zsunięciu na jedną ze ścian, zadaszenie jest całkowicie niewidoczne i nie zakłóca widoku nieba). Te rodzaje zadaszeń są sterowane siłownikami elektrycznymi i mogą być rozbudowane o różne czujniki pogodowe.

Obsługa funkcji zamykania i otwierania zadaszenia odbywa się za pomocą pilota, przycisków lub z wykorzystaniem aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub tablecie.

Każdy ogród zimowy można wyposażyć w dodatkowe akcesoria, np.: oświetlenie LED, oświetlenie ambientowe, nagłośnienie (bluetooth), ogrzewanie, zamki, czujniki.

Ogrody zimowe jako dodatkowe pomieszczenia – różnorodne możliwości wykorzystania

Nasze ogrody zimowe świetnie sprawdzają się jako dodatkowe pomieszczenia do wypoczynku. Po rozsunięciu ścian można doświadczyć bezpośredniego kontaktu z naturą. Klienci urządzają w nich pokoje gier i rozrywki (ping-pong, billard, brydż), siłownie, pokoje multimedialne, domowe centra SPA, salony wypoczynkowe, gabinety i biura, jadalnie i pomieszczenia „imprezowe”, bawialnie dla dzieci czy zadaszenia basenów.  Nasze produkty są zaprojektowane z uwzględnieniem strefy śniegowej obowiązującej na terenie realizacji inwestycji.

Produkty uzupełniające do ogrodów zimowych

Klienci często uzupełniają ogrody zimowe o przesłony ścian. Produkowane przez KOSYSTEMS rolety zewnętrzne, screeny oraz żaluzje fasadowe znakomicie sprawdzają się jako ruchome, wykorzystywane w razie potrzeby zasłony przed słońcem. Te produkty zapewniają prywatność poprzez odcięcie pomieszczenia od widoku z zewnątrz.

Zapytaj o darmową
wycenę realizacji

    Współpracujemy
    z najlepszymi